Menu

Jak cie widzą ...

ile wart jest wizerunek, co na niego wpływa, jak go kształtować i nie tylko

Facebook dla biznesu ?

jakcie

Facebook logo

Amerykanie w 2012 roku zrobili badania na podstawie FB czyje informacje i przez kogo są rozprzestrzeniane. Okazało się ze w grupie „celebrytów” mężczyźni byli dużo bardziej wpływowi (informacje przez nich tworzone były lajkowane, komentowane i rozprzestrzeniane) w porównaniu z kobietami należącymi do tej grupy. Podobna zależność dotyczyła ich podatności na wpływ. Celebryci płci męskiej dużo rzadziej wchodzili w interakcje niż kobiety z tej grupy. Jednocześnie grupa „celebrycka” była najmniej podatna na wpływy.

Zachodziła również korelacja miedzy wiekiem a podatnością na wpływ wywieranych przez innych. Młodzi użytkownicy Internetu byli dużo bardziej skłonni do powielani informacji i komentowania jej w sieci niż użytkownicy starsi.

Stan cywilny użytkowników FB również miał wpływ na to jak angażowali się w przepływ informacji. Osoby będące w stałych związkach wykazywały mniejsza aktywność niż single.

I na koniec treść informacji, która była przedmiotem badań.  Stwierdzono, że negatywne informacje niezależnie czy pochodzą ze sprawdzonych źródeł czy nie, rozchodzą się prawie trzy razy szybciej od informacji pozytywnych i neutralnych! Stad pewnie wynika duża popularność wszelkiego rodzaju plotek, teorii spiskowych i fałszywych informacji w sieci. Ma to głębokie uzasadnienie w badaniach przeprowadzonych przez noblistę Daniela Kahnemana. Opisał to, jako heurystykę dostępności tzn. Jesteśmy w stanie przyjąć za dużo bardziej prawdopodobne i prawdziwe informacje, do której mamy łatwy dostęp. To, dlatego widząc serie plotek dotyczących np. danej osoby zaczynamy się zastanawiać czy nie ma czasem w nich ziarna prawdy;).

Przypomnijcie sobie kampanie prezydencka w USA i tweety obecnego prezydenta.

O tym jak wygrać wybory za pomocą Twitera w kolejnych postach J.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Facebook Warior] *.toya.net.pl

    Szczerze, to troszeczkę przerażają mnie te wszystkie dane, które Facebook gromadzi na nasz temat...

© Jak cie widzą ...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci